Teraz jest 2017-01-18, 07:03

czyszczenie wnętrza

Wszystko o kosmetykach do pielęgnacji naszych aut, co polecacie, a co odradzacie. Informacje o zabiegach jakie należy podejmować aby auto prezentowało się jak nowe, tutoriale i informacje o producentach.

Moderator: Dziadek

• Autor
  • Wiadomość

pieczarolis

Początkujący

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z16SE
  • KM: 84
  • Województwo: Pomorskie

Re: czyszczenie wnętrza

Post2015-05-06, 13:28

A co to znaczy w dość kiepskim stanie? Poplamiona, podziurawiona?

Możesz spróbować SONAX'a takiego użyć: http://www.iparts.pl/czesc/pianka-do-cz ... 44399.html to jest dosyć dobra pianka, u mnie sobie poradziła z duża plamą na tylnej kanapie, 20zł to nie są duże pieniądze a tapicerki tym myślę nie uszkodzisz.

LuMpY

Moderator

• Imię: Maciek
  • Silnik: X20DTL
  • KM: 82
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY

Post2015-06-04, 08:22

Jako iż doszła do mnie przesyłka z czarno-czerwoną skórą to mam pytania

- czym skórę wyczyscic
- czym skórę odtłuścić
- czym odnowić kolor
- czym nawilzyc
- czym zainwestować

Jakby ktoś miał sprawdzone zestawy kosmetyków albo sprawdzone domowe sposoby na to to byłbym bardzo wdzięczny :)

Na rożnych forach piszą ze czyścić można wodą z szarym mydlem, nawilzac potem kremem nivea, itp. ale jakoś z ogromnym dystansem podchodzę do takich magików, zwłaszcza jak jeden jegomość pisał ze olejem roślinnym skórę nawilzał...

Na skórze mam małe 2-3cm pęknięcie na skórze, nie dziurę tylko pęknięcie, a tak to standardowe ledwo widoczne przetarcia, skory są w stanie -5 więc nie trzeba jakoś specjalnie poświęcić uwagi na renowację a bardziej na odnowienie koloru i zabezpieczenie

Ktoś coś?

wiggly

Początkujący

• Imię: Damian
  • Województwo: Podkarpackie

Post2015-06-04, 08:47

LuMpY napisał(a):Jako iż doszła do mnie przesyłka z czarno-czerwoną skórą to mam pytania

- czym skórę wyczyscic
- czym skórę odtłuścić
- czym odnowić kolor
- czym nawilzyc
- czym zainwestować

Jakby ktoś miał sprawdzone zestawy kosmetyków albo sprawdzone domowe sposoby na to to byłbym bardzo wdzięczny :)

Na rożnych forach piszą ze czyścić można wodą z szarym mydlem, nawilzac potem kremem nivea, itp. ale jakoś z ogromnym dystansem podchodzę do takich magików, zwłaszcza jak jeden jegomość pisał ze olejem roślinnym skórę nawilzał...

Na skórze mam małe 2-3cm pęknięcie na skórze, nie dziurę tylko pęknięcie, a tak to standardowe ledwo widoczne przetarcia, skory są w stanie -5 więc nie trzeba jakoś specjalnie poświęcić uwagi na renowację a bardziej na odnowienie koloru i zabezpieczenie

Ktoś coś?

Przyjrzyj się zestawom Colourlock, w zasadzie tylko skórą się zajmują. Wada - cena :/ Ewentualnie można mieszać, cleaner Tarrago lub Sapphire, farba Sapphire lub Colourlock, a na to przykładowo odżywka Autoglyma do skór.

LuMpY

Moderator

Post2015-06-04, 09:26

mały zonk - nie "czym zainwestowac" tylko "czym zaimpregnować", zalezy mi na takim zestawie by jedno nie gryzło się z drugim a kilka takich przypadków znam...

wiggly

Początkujący

Post2015-06-04, 11:19

LuMpY napisał(a):mały zonk - nie "czym zainwestowac" tylko "czym zaimpregnować", zalezy mi na takim zestawie by jedno nie gryzło się z drugim a kilka takich przypadków znam...

Z Colourlockiem masz pewność, że żaden się nie będzie z sobą gryzł.

LuMpY

Moderator

Post2015-06-04, 11:53

a renoskór?

- czyszczenie skóry
- odtłuszczenie (http://allegro.pl/zmywacz-aceton-renosk ... 07612.html)
- odnowienie czarnego i czerwonego (http://allegro.pl/zmywacz-aceton-renosk ... 07612.html)
- wykończenie (http://allegro.pl/renoskor-wilbra-lakie ... 43365.html)
- odżywienie/impregnacja(http://allegro.pl/renoskor-balsam-do-sk ... 91189.html)

dodam co wczesniej napisałem że skory nie sąbardzo zniszczone, wystarczy odnowienie koloru i zabezpieczenie, colourlock zabija ceną zestawu do tego co chce robić, renoskór jest bardziej przystępny a nie słyszałem złego słowa o nim..

wiggly

Początkujący

Post2015-06-05, 13:00

Z tego co czytam, przyzwoite produkty, ale mniej trwałe niż wspomniane przeze mnie :)

inashe

• Imię: Karol
  • Silnik: Y20DTH
  • Województwo: Śląskie

Post2016-08-28, 17:18

Witam mam pytanie jak usunąć zarysowania z plastików wewnątrz auta? Jakoś je zamaskować czy coś bo szare rysy na tle czarnym za bardzo bolą. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosmetyka auta