Teraz jest 2017-01-16, 13:44

świeci się kontrolka ABS :-(

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

DużeG

Forumowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: Z14XE
  • KM: 90
  • Telefon: Huawei P8 Lite
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Opel Astra G 1.4 16v NJOY 2002r

Re: świeci się kontrolka ABS :-(

Post2014-11-22, 10:31

mi również kontrolka abs się świeciła i prędkościomierz nie działał (wiadomo ze to lewa piasta - od strony kierowcy) , byłem u mechanika, okazało się że to coś ze złączem na kablu, zamienił dla proby na drugie kolo, skasowal bład abs i działa bez problemu, przejechalem juz 1500 km i kontrolka się nie pali.

=Fresz=

Forumowicz

• Imię: Krzysztof
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 116
  • GG: 8420841
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Re: Odp: świeci się kontrolka ABS :-(

Post2014-11-22, 16:28

U mnie też się pokazywał błąd ABS ale tylko do czasu bo pojechałem na myjnie i koła potraktowalem myjką ciśnieniową. Efekt taki że ABS działa znowu. Wniosek brud/luźna wtyczka styki.

qkiz

Forumowicz

• Imię: Tomek
  • Silnik: X16XEL
  • KM: 101
  • Województwo: Małopolskie

Post2014-11-30, 21:52

Sprawdziłem u mnie wtyczkę iiiiiiiiiiiiii kable urwane choć wyglądają na ucięte przy samej piaście! Wkurw... straszny. Podejrzewam "paproka" ale to nie miejsce na takie tematy. Czy można to jakoś przylutować do piasty bo z tego co widzę z piasty nic niestety nie wystaje a przecięte 2 kable... :/

Danny87

• Imię: Damian
  • Silnik: Z16XEP
  • Województwo: Pomorskie

Post2015-02-17, 20:56

u mnie pomogła wymiana amortyzatorów. Po najechaniu nawet na nie wielką dziurę zapalała się kontrolka abs i znikała dopiero po kilku dniach po czym dziura i znowu to samo aż do wymiany amortyzatorów jak ręką odjął

angel_dark666

Klubowicz

• Imię: angel_dark666
  • Silnik: X20DTL
  • Telefon: satsuma
  • Województwo: Podkarpackie
  • Garaż: astra by angel_dark666

Post2015-02-17, 22:21

qkiz napisał(a):Sprawdziłem u mnie wtyczkę iiiiiiiiiiiiii kable urwane choć wyglądają na ucięte przy samej piaście! Wkurw... straszny. Podejrzewam "paproka" ale to nie miejsce na takie tematy. Czy można to jakoś przylutować do piasty bo z tego co widzę z piasty nic niestety nie wystaje a przecięte 2 kable... :/

Jest patent:) jak wiesz w którym miejscu były wystajace kable bierzesz dwie igiłeki, preciki z twardego drutu przylutowujesz do nich kable zeby podłączyc do wiązki i wtykasz mocno w piastę, zalewasz to jakimś klejem czy nawet poksylina i juz:)

gregster

Początkujący

• Imię: Grzegorz
  • Silnik: Z16XE
  • Województwo: Małopolskie

Post2015-06-17, 09:00

Mam wytyrane zwieszenie z tyłu, zimowe opony i chyba któryś czujnik nawala dlatego czasem ABS działa a czasem się wyłącza. Podczas jazdy dziwnie się zachowuje na drodze podczas hamowania, dlatego chce go wyłączyć do czasu aż nie znajdę czasu aby się temu lepiej przyjrzeć
Czy da się wyłączyć ABS?
Pod bezpiecznikiem ABS jest również wspomaganie kierownicy - czy jak wyjmę bezpiecznik wspomaganie też nie będzie działać?

.....chyba znalazłem przyczynę. Akumulator miała za małe napięcie i się wyłączał. W miedzy czasie wymieniłem tylne zawieszenie - sprężyny i amortyzatory. Niebo a ziemia jeśli idzie o jazdę, nie buja kombi już tak podczas jazdy

Pawel_G

• Imię: Paweł
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • Województwo: Wielkopolskie

Post2016-11-22, 20:56

Witam wszystkich.

Na forum jestem nowy a Astrą G kombi jeżdżę już od 5 lat.

Ogólnie auto problemów nie stwarza ale w sobotę po powrocie z trasy zapaliła się kontrolka od ABSu. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki OK, wtyczki od czujników także wydają się w porządku. Przestał działać prędkościomierz (ale już wyczytałem, że działa razem z ABSem) i to co dziwnego się dzieje to to, że po lekkim nawet naciśnięciu pedału hamulca prawe przednie koło blokuje się od razu a pozostałe się toczą - dziwnie wyglądało, jak przy prędkości 30 km/h słychać pisk opony jakbym hamował ze 100. Pedał sam z siebie raz jest miękki a za kolejnym naciśnięciem robi się twardy i do tego dźwięk wydaje tak jakbym wypompowywał powietrze - w długi weekend jechałem z Poznania do Szamotuł i prawe koło wydawało dźwięk jakby coś o coś ocierało (np. blaszki) ale to ustało i przez tydzień auto chodziło bez zastrzeżeń.

Zastanawiam się czy wpływa na takie zachowanie ABSu mógł mieć fakt, że zostało mi źle wyważone właśnbie prawe koło (które teraz się blokuje) i powyżej prędkości 80 km/h wpadało w wibracje.

Będę wdzięczny za rady :).

Pozdrawiam

wesol

Forumowicz

Post2016-11-23, 06:35

predkosc brana jest na zegary od lewego przedneigo kola tak wiec zapewne problem lezy w tym kole. Na techu bedzie iwdac podczas jazdy ze to kolo nie pokazuje predkosci a reszta tak. Moze wtedy tez swirowac abs i pryz lekkim hamowaniu z niewielkiej predkosci bedzie aktywowal sie sytem abs.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie i układ hamulcowy