Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Słabo działający hamulec / twardy pedał hamulca 
Autor Wiadomość
Boss regionalny

Imię: Bartosz
Silnik: Z20LET
KM: 200KM / 262Nm
GG: 6997645
Województwo: Małopolskie
Garaż: Astra H GTC Turbo
Post Słabo działający hamulec / twardy pedał hamulca
Witam,

przeczytałem wszystkie tematy o hamulcach na forum naszym, omegi, vectry itp. Sporo udało mi się dowiedzieć ale w tym wszystkim jest też dużo rozbieżności i niejasności jak to w necie.

Problem polega na tym, że w mojej Astrze Y20DTH hamulce są rewelacyjne. Jak naciśniesz pedał hamulca na na "50%" to ładnie hamuje a jak naciśniesz na "80%" czyli po prostu zdecydowanie to staje w miejscu.
Mam też drugą Astrze Y17DT tą 75KM i tam tak samo przód/tył są tarcze ale tam naciśnięcie hamulca na te powiedzmy "80%" nic nie daje, auto hamuje ale jakoś tak niemrawo.

Żeby uzyskać taki efekt jak mam w DTH to nawet niema o czym mówić. Nie jestem jakiś strasznie słaby a zatrzymanie tej Astry w jakiejś kryzysowej sytuacji wiąże się z depnięciem po hamulcu w taki sposób, że zaprzeć się plecami o fotel i cisnąć na siłę to jeszcze nie to.
Dodatkowo hamowanie na tyle ostre żeby włączył się ABS to rzadkość jak bym się nie starał (rzadko się go uda zmusić do działania).

Naczytałem się o podciśnieniu i pompie ale z kolei autko przyspiesza wzorowo, niema żadnych oznak spadku mocy, niema oleju w przewodzie dochodzącym do pompy.
Klocki i tarcze hamulcowe są jak najbardziej ok. Płyn nie wymieniany ale to objawem był by hamulec w podłodze a nie twardy jak kamień. Autko 2003r .

Jakieś sugestie i propozycje jak rozwiązać problem ?

2009-12-12, 18:26
Zobacz profil WWW

Polecamy Wam:

2009-12-12, 19:51
Klubowicz

Imię: Darek
Silnik: X20DTL
KM: 82???
GG: ?????
Województwo: Śląskie
Garaż: Moja Asterka X20DTL IC Wydech Inox kolejne graty
Post Re: Słabo działający hamulec / twardy pedał hamulca
Cześć Bartek czytalem twojego posta i tak sobie mysle moze w tej astrze z 2003 r jest malo wydajne Serwo i moze ty jest problem kiedys kolega mial problem podobny do twojego ale mial inne auto pozdrawiam!

2009-12-12, 19:51
Zobacz profil WWW
Boss regionalny

Wydaje mi się, że nie powinny takie rzeczy mieć miejsca. Ta DTH jest 2001, niby mocniejsza ale w starszych był by lepszy sprzęt ? W tamtej srebrnej X14XE też było wszystko w porządku a była 1998 :/

2009-12-12, 20:02
Zobacz profil WWW
Klubowicz

Imię: Darek
KM: 82???
GG: ?????
Województwo: Śląskie
Garaż: Moja Asterka X20DTL IC Wydech Inox kolejne graty
Powiem tak Bartek ja pracuje w Oplu w gliwicach i musze powiedziec ze im starsze tym lepsze uwierz bo ja wolalem kupic astre ale z niemieckiej fabryki bo przynajmniej maja wszystkie zeczy a jak przeniesione pordukcje astry do nas to odchudzili samochod o 60 kg a o jakosci nie mowie

2009-12-12, 21:07
Zobacz profil WWW
Początkujący

Silnik: X16XEL
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Mam identyczny problem. Wymieniłem płyn i nic się nie zmieniło. Serwo niby działa ale hamulce jakieś takie gumowe.

2009-12-12, 23:04
Forumowicz

Imię: ZENek
KM: ciągle niedosyt
GG: 7701773
Województwo: Wielkopolskie
Garaż: asia by zen86
Skoro wymieniałeś płyn to rozumiem że każde koła odpowietrzone są. Proponuje zmierzyć grubość tarcz - ale bez rantu. Minimalna ich grubość to 19 mm. Zobaczyć też na stan klocków - czasami np od srodka się prędzej ścierają.Może też przednie wężyki gumowe się zatkały. Używki z niemca można dorwać za 20 zł a podróby za 90. Miałem taką samą przypadłość w Corsie B - jechałem za golfem 3 , koleś zachamował a jak ja nacisnąłem hamulec z całej siły to czułem się jakbym TYLKO zdjął nogę z gazu . Auto poprostu płynęło do przodu. Gdybym nie puścił hampla i nie skręcił w bok miałbym jego znaczek odciśnięty na moim czole pewnie ;/

2009-12-12, 23:22
Zobacz profil WWW
Boss regionalny

tylko sprawa wygląda tak że chciał bym to zrobić. Nie zacznę od wymiany płyny i czyszczenia układu bo to mnie zje 100 z wymianą. Postaram się przy najbliższej okazji wejść pod auto i zobaczyć te wewnętrzne klocki bo zewnętrzne są w stanie idealnym.

No i jak się uda to podjadę w najbliższym czasie na vacumetr czy to podciśnienie trzyma te -0.8 bar.

2009-12-13, 12:18
Zobacz profil WWW
Początkujący

Jeśli możesz to zdaj relację z postępu. Denerwuje mnie ta przypadłość i też muszę coś z tym zrobić.

Pozdrawiam

2009-12-13, 14:06
Forumowicz

Imię: Piepioor
Silnik: Y17DT
KM: 75+
Województwo: Pomorskie
Garaż: Wizja Piepioora
Witam,
Mam Y17DT Caravan, problem identyczny, ale z tyłu mam bębny - przyłączam się do prośby o zdanie relacji z postępu jeśli coś pomoże.
Sam zastanawiam się nad wstawieniem tarcz do tyłu, ale najpierw dam do sprawdzenia pompę podciśnienia.
Pozdrawiam!

2009-12-13, 15:16
Astra-minator

Imię: Marcin
Silnik: Z32SE
KM: 263
GG: 702277
Województwo: Łódzkie
Bartolo kolega Radecki miał podobny problem, rozebraliśmy hamulce i okazało się, że w prawym przednim ukruszył się tłok w zacisku, po wymianie wszystko zaczęło działać normalnie. Sugerowałbym więc sprawdzenie czy w zaciskach tuleje są całe, w końcu ich czoło wykonane jest z jakiegoś rodzaju kamienia i może się to ukruszyć.

VI Zlot AGC 29.04-02.05.2011 Wąsosze
I miejsce - w konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego
II miejsce - 1/4 mili kategoria MINI
II miejsce - w konkursie na najładniejsze auto kategoria HTB/Sedan
II miejsce - w konkursie na najładniejsze wnętrze

II miejsce - w konkursie na najładniejszą felgę - V Zlot AGC 24.09-26.09.2010 Wąsosze
II miejsce - w konkursie na najładniejszą felgę - IV Zlot AGC 30.04-03.05.2010 Bełchatów
I miejsce - w konkursie na najładniejsze auto zlotu - 05.12.2009 Łódź
III miejsce - w konkursie na najładniejszą felgę - III Zlot AGC 25-27.09.2009 Czaplinek

AGC Łódź
Boss regionalny województwo łódzkie

Projektowanie witryn internetowych

2009-12-13, 15:51
Zobacz profil WWW
Ekspert

Imię: abc
Silnik: --- wybierz ---
Województwo: Mazowieckie
Zapodaj sobie pompe hamulcowa (nie mylic z pompa ABS) i serwo z astry h 1.9 cdti i bedziesz mial o niebo lepiej. Koszt tez nie duzyi roboty ze 2 godzinki.

A wracajac do tego co piszesz to moze przewod od podcisnienia miedzy silnikiem a serwo padniety/pekniete/zapchany albo zaworek co na nim jest moze nie trzyma lub tez serwo kwalifikuje sie do wymiany albo jest poprostu takie slabe fabrycznie.

2009-12-14, 23:58
Początkujący

Częściowo rozwiązałem problem hamulców. Pomogła wymiana tarcz i klocków. Faktycznie mimo przyzwoitych grubości tarcze miały wżery a klocki łapały miejscami tylko połową. Jest lepiej ale poczekam z euforią jak klocki się dotrą.
Pozdrawiam

2010-01-14, 11:02
Klubowicz

Imię: marcin
KM: 101
GG: 10728026
Województwo: Świętokrzyskie
miałem ten sam problem.pojechałem do mechanika zostawiłem mu na 1 dzień bo mówił ze musi za koleją rozbierać układ.Jak się okazało podobno to były częściowo zapowietrzone.powiedział że dolał płynu i je odpowietrzył.koszt to 0.7l

2010-02-18, 13:12
Boss regionalny

No to ja też mogę powiedzieć że połowicznie rozwiązałem problem.

Wymieniłem płyn hamulcowy na nowy. Poprawa była ale nieznaczna. Potem zrobiłem trochę km i co mnie zadziwiło.

Hamulce działały tak sobie ale lepiej jak przedtem. Po takim porządnym przetarciu i zagrzaniu na prawdę na maxa zaczęły chwytać jak u mnie w 2.0. Po prostu rewelacja. Na następny dzień było nieźle ale już nie tak jak wtedy na gorących tarczach. Przypuszczam że problem leży w tarczach albo klockach ale do wymiany jeszcze troszkę więc na razie starczy to co jest.

2010-02-18, 16:15
Zobacz profil WWW
Boss regionalny

Teraz mogę powiedzieć że problem został całkowicie rozwiązany.

Mimo że klocki były jeszcze całkiem dobre to poszły do wymiany. Różnica nie do opisanie. Nie wiem czy tamte były już całkiem zeszklone ale praktycznie grzały tylko tarcze a nie hamowały.

Teraz na nowym płynie, odpowietrzonym układzie i nowych klockach (mimo że jeszcze do końca się nie ułożyły) jest na prawdę dobry hamulec.

Tak więc jeżeli nie działa tak jak trzeba to mimo iż klocków jest jeszcze dosyć to warto zastanowić się nad wymianą.

2010-02-24, 15:06
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona