Teraz jest 2016-06-30, 00:25

Słabo działający hamulec / twardy pedał hamulca

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

Bartolo

VIP

• Imię: Bartosz
  • Silnik: Z19DT
  • KM: 150KM / 320Nm
  • GG: 6997645
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Projekt GTC - Bartolo

Słabo działający hamulec / twardy pedał hamulca

Post2009-12-12, 17:26

Witam,

przeczytałem wszystkie tematy o hamulcach na forum naszym, omegi, vectry itp. Sporo udało mi się dowiedzieć ale w tym wszystkim jest też dużo rozbieżności i niejasności jak to w necie.

Problem polega na tym, że w mojej Astrze Y20DTH hamulce są rewelacyjne. Jak naciśniesz pedał hamulca na na "50%" to ładnie hamuje a jak naciśniesz na "80%" czyli po prostu zdecydowanie to staje w miejscu.
Mam też drugą Astrze Y17DT tą 75KM i tam tak samo przód/tył są tarcze ale tam naciśnięcie hamulca na te powiedzmy "80%" nic nie daje, auto hamuje ale jakoś tak niemrawo.

Żeby uzyskać taki efekt jak mam w DTH to nawet niema o czym mówić. Nie jestem jakiś strasznie słaby a zatrzymanie tej Astry w jakiejś kryzysowej sytuacji wiąże się z depnięciem po hamulcu w taki sposób, że zaprzeć się plecami o fotel i cisnąć na siłę to jeszcze nie to.
Dodatkowo hamowanie na tyle ostre żeby włączył się ABS to rzadkość jak bym się nie starał (rzadko się go uda zmusić do działania).

Naczytałem się o podciśnieniu i pompie ale z kolei autko przyspiesza wzorowo, niema żadnych oznak spadku mocy, niema oleju w przewodzie dochodzącym do pompy.
Klocki i tarcze hamulcowe są jak najbardziej ok. Płyn nie wymieniany ale to objawem był by hamulec w podłodze a nie twardy jak kamień. Autko 2003r .

Jakieś sugestie i propozycje jak rozwiązać problem ?

GRZEGORZ

2009-12-12, 18:51

D4r3k

Ekspert

Re: Słabo działający hamulec / twardy pedał hamulca

Post2009-12-12, 18:51

Cześć Bartek czytalem twojego posta i tak sobie mysle moze w tej astrze z 2003 r jest malo wydajne Serwo i moze ty jest problem kiedys kolega mial problem podobny do twojego ale mial inne auto pozdrawiam!

Bartolo

VIP

Post2009-12-12, 19:02

Wydaje mi się, że nie powinny takie rzeczy mieć miejsca. Ta DTH jest 2001, niby mocniejsza ale w starszych był by lepszy sprzęt ? W tamtej srebrnej X14XE też było wszystko w porządku a była 1998 :/

D4r3k

Ekspert

Post2009-12-12, 20:07

Powiem tak Bartek ja pracuje w Oplu w gliwicach i musze powiedziec ze im starsze tym lepsze uwierz bo ja wolalem kupic astre ale z niemieckiej fabryki bo przynajmniej maja wszystkie zeczy a jak przeniesione pordukcje astry do nas to odchudzili samochod o 60 kg a o jakosci nie mowie

luk202

Początkujący

• Silnik: X16XEL
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2009-12-12, 22:04

Mam identyczny problem. Wymieniłem płyn i nic się nie zmieniło. Serwo niby działa ale hamulce jakieś takie gumowe.

zen

Forumowicz

• Imię: ZENek
  • KM: ciągle niedosyt
  • GG: 7701773
  • Województwo: Wielkopolskie
  • Garaż: asia by zen86

Post2009-12-12, 22:22

Skoro wymieniałeś płyn to rozumiem że każde koła odpowietrzone są. Proponuje zmierzyć grubość tarcz - ale bez rantu. Minimalna ich grubość to 19 mm. Zobaczyć też na stan klocków - czasami np od srodka się prędzej ścierają.Może też przednie wężyki gumowe się zatkały. Używki z niemca można dorwać za 20 zł a podróby za 90. Miałem taką samą przypadłość w Corsie B - jechałem za golfem 3 , koleś zachamował a jak ja nacisnąłem hamulec z całej siły to czułem się jakbym TYLKO zdjął nogę z gazu . Auto poprostu płynęło do przodu. Gdybym nie puścił hampla i nie skręcił w bok miałbym jego znaczek odciśnięty na moim czole pewnie ;/

Bartolo

VIP

Post2009-12-13, 11:18

tylko sprawa wygląda tak że chciał bym to zrobić. Nie zacznę od wymiany płyny i czyszczenia układu bo to mnie zje 100 z wymianą. Postaram się przy najbliższej okazji wejść pod auto i zobaczyć te wewnętrzne klocki bo zewnętrzne są w stanie idealnym.

No i jak się uda to podjadę w najbliższym czasie na vacumetr czy to podciśnienie trzyma te -0.8 bar.

luk202

Początkujący

• Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2009-12-13, 13:06

Jeśli możesz to zdaj relację z postępu. Denerwuje mnie ta przypadłość i też muszę coś z tym zrobić.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Zawieszenie i układ hamulcowy