Teraz jest 2016-06-26, 16:18

przewody hamulcowe stalowe tył

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

chris

Forumowicz

• Imię: Krzysztof
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Województwo: Śląskie

przewody hamulcowe stalowe tył

Post2010-01-22, 13:14

Witam
Może ktoś już przerabiał taki temat.
Mam zardzewiały przewód hamulcowy pod samochodem do tylniego koła, czy można gdzieś dokupić taki przewód orginalny opla czy trzeba wymienić na miedziany zamiennik?

GRZEGORZ

2010-01-23, 09:24

marcinpsk

Ekspert

• Imię: abc
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Mazowieckie

Re: przewody hamulcowe stalowe tył

Post2010-01-23, 09:24

Mozna smialo wymienic na miedziany zamiennik o podobnej dlugosci, ktory sobie tak samo jak fabryczny wygniesz.

nosek86

Post2011-08-18, 06:52

jasne że można na miedziane... łatwe w montażu, nie korodują i tanie...

znajdziesz na Allegro masę tego lub np. [link=]www.przewody-hamulcwe.pl[/link]

z tego co obecnie się orientuję to katalog podaje tylko jeden zestaw przewodów do Astry "G" - chociaż spotkałem się z troszkę inną wersją

- do kombi centralne okazały się 10cm za krótkie - a może gość źle je poprowadził i mu zabrakło..

i stąd moje pytanie - czy posiadacie może jakiś katalog z ich długościami? względnie jakieś www ze specyfikacją części do Opla? fiat i bmw coś takiego mają - wg. rocznika wersji, modelu pełne katalogi części do śrubki...

np.[link=] http://bmwfans.info/parts/catalog/[/link]

sanon

Klubowicz

• Imię: Marcin
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 240
  • GG: 9829768
  • Telefon: mam
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Astra Bertone Turbo by sanon

Post2011-08-19, 22:28

To ze kupisz taki sam co do milimetra nic tobie nie da, nie jestes w stanie zagiac go tak samo jak ori, wiec tak czy siak fabryki nie bedzie, ja wymienialem juz 2 szt w swoim.
Zdejmij stary i doladnie zmierz, potem w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnum podaj gwinty, zazwyczaj jest to 12 w pompie i 10 na redukcji do gumowego, ale lepiej sprawdzic.

henek

Forumowicz

• Imię: Henryk
  • Silnik: X20XEV
  • KM: 136 +LPG BRC
  • Województwo: Małopolskie
  • Garaż: Projekt by "Żonki"

Post2012-03-21, 20:19

Koledzy właśnie przy wymiany felg, zauważyłem, że cieknie mi płyn hamulcowy, okazuje się ze przewody są ogromnie skorodowane rdzą.

Więc cóż mam zrobić najlepiej?

Bo nie rozumiem mam zakupić przewody miedziane na allegro, które sprzedają w kręgach, i potem mam sobie powyginać?, czy sa gotowe zestawy powyginane.??

I możne ktoś wie jaka powinna być długość tego przewodu od pompy to przewodu elastycznego ???

EDIT:

Już sobie poradziłem ;), znalazłem na allegro zestaw przewodów do Astry G (komplet), z miedz. Na razie prawa strona wymieniona ;), ciężko było, ale przy dobrych chęciach i paru słów ku......., obyło się od mechanika ;).

przemek25

• Imię: przemek
  • Silnik: X20XEV
  • KM: 136
  • Województwo: Dolnośląskie

Post2012-10-04, 18:07

Przyszła moja kolej na wymiane przewodów hamulcowych. Kupiłem cały komplet, tj przewody sztywne miedziane oraz komplet elastycznych. Przeraża mnie fakt wymiany przewodów z przodu. Silnik x20xev+lpg+klima robia swoje pod maską. Może ktoś opisze jak one biegną od pompy do przednich kół bo nic nie widzę. Przed rozbieraniem chce wiedzieć na co sie piszę. Z kanału jeszcze nie patrzyłem. Dostęp będę miał dopiero w sobote.

Exodos

Klubowicz

• Imię: Tomasz
  • Silnik: X18XE1
  • KM: ???
  • GG: 8331420
  • Telefon: 693297525
  • Garaż: Astra G by Exodos Air Ride On Board

Post2012-10-06, 22:20

Był już podobny temat, sam zakładałem bo miałem taki sam problem, zgnite przewody hamulcowe, wymieniłem na miedziane, od pompy do każdego koła, do tego na belce tylnej, oraz wszystkie elastyczne.
Ja zamawiałem u teścia znajomej www.przewody-hamulcowe.pl (to nie jest reklama) wszystko pasowało w 100%.

pokokolo

Początkujący

• Imię: Daniel
  • Silnik: X14XE
  • KM: 90
  • GG: 3234221

Post2012-10-15, 21:17

Ja ostatnio pojechałem do mojego magika na wymianę linki od ręcznego a skończyło się na targaniu całości- klocki, tłoczki, cylinderki, sprężyny- ogólnie mówiąc wszystko łącznie z przewodami idącymi pod samochodem - dokładnie tak jak koledzy mówią- założone zostały miedziane zamienniki ale mechanik rozwijał to ze szpuli i na bieżąco sobie wyginał jak trzeba było.
Poszło się "paś" 700zł ale warto było bo jak wziąłem stary wąż do ręki i przy zgięciu do ok. 40stpni złamał się tak więc teraz jeżdżę bezpiecznie.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Zawieszenie i układ hamulcowy