Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
przewody hamulcowe stalowe tył 
Autor Wiadomość
Forumowicz

Imię: Krzysztof
Silnik: Y20DTH
KM: 101
Województwo: Śląskie
Post przewody hamulcowe stalowe tył
Witam
Może ktoś już przerabiał taki temat.
Mam zardzewiały przewód hamulcowy pod samochodem do tylniego koła, czy można gdzieś dokupić taki przewód orginalny opla czy trzeba wymienić na miedziany zamiennik?

2010-01-22, 14:14

Polecamy Wam:

2010-01-23, 10:24
Ekspert

Imię: abc
Silnik: --- wybierz ---
Województwo: Mazowieckie
Post Re: przewody hamulcowe stalowe tył
Mozna smialo wymienic na miedziany zamiennik o podobnej dlugosci, ktory sobie tak samo jak fabryczny wygniesz.

2010-01-23, 10:24
jasne że można na miedziane... łatwe w montażu, nie korodują i tanie...

znajdziesz na Allegro masę tego lub np. [link=]www.przewody-hamulcwe.pl[/link]

z tego co obecnie się orientuję to katalog podaje tylko jeden zestaw przewodów do Astry "G" - chociaż spotkałem się z troszkę inną wersją

- do kombi centralne okazały się 10cm za krótkie - a może gość źle je poprowadził i mu zabrakło..

i stąd moje pytanie - czy posiadacie może jakiś katalog z ich długościami? względnie jakieś www ze specyfikacją części do Opla? fiat i bmw coś takiego mają - wg. rocznika wersji, modelu pełne katalogi części do śrubki...

np.[link=] http://bmwfans.info/parts/catalog/[/link]

2011-08-18, 07:52
Forumowicz

Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
KM: 200
GG: 9829768
Telefon: trzeba wymienic
Województwo: Zachodniopomorskie
To ze kupisz taki sam co do milimetra nic tobie nie da, nie jestes w stanie zagiac go tak samo jak ori, wiec tak czy siak fabryki nie bedzie, ja wymienialem juz 2 szt w swoim.
Zdejmij stary i doladnie zmierz, potem w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnum podaj gwinty, zazwyczaj jest to 12 w pompie i 10 na redukcji do gumowego, ale lepiej sprawdzic.

2011-08-19, 23:28
Forumowicz

Imię: Henryk
Silnik: X20XEV
KM: 136 +LPG BRC
Województwo: Małopolskie
Garaż: Projekt by "Żonki"
Koledzy właśnie przy wymiany felg, zauważyłem, że cieknie mi płyn hamulcowy, okazuje się ze przewody są ogromnie skorodowane rdzą.

Więc cóż mam zrobić najlepiej?

Bo nie rozumiem mam zakupić przewody miedziane na allegro, które sprzedają w kręgach, i potem mam sobie powyginać?, czy sa gotowe zestawy powyginane.??

I możne ktoś wie jaka powinna być długość tego przewodu od pompy to przewodu elastycznego ???

EDIT:

Już sobie poradziłem ;), znalazłem na allegro zestaw przewodów do Astry G (komplet), z miedz. Na razie prawa strona wymieniona ;), ciężko było, ale przy dobrych chęciach i paru słów ku......., obyło się od mechanika ;).

2012-03-21, 21:19

Imię: przemek
Silnik: X20XEV
KM: 136
Województwo: Dolnośląskie
Przyszła moja kolej na wymiane przewodów hamulcowych. Kupiłem cały komplet, tj przewody sztywne miedziane oraz komplet elastycznych. Przeraża mnie fakt wymiany przewodów z przodu. Silnik x20xev+lpg+klima robia swoje pod maską. Może ktoś opisze jak one biegną od pompy do przednich kół bo nic nie widzę. Przed rozbieraniem chce wiedzieć na co sie piszę. Z kanału jeszcze nie patrzyłem. Dostęp będę miał dopiero w sobote.

2012-10-04, 19:07
Klubowicz

Imię: Tomasz
Silnik: X18XE1
KM: 116
GG: 8331420
Telefon: 693297525
Garaż: Astra G Navi, xenon, gwynt, poliuretan, AEZ P17, up. s10
Był już podobny temat, sam zakładałem bo miałem taki sam problem, zgnite przewody hamulcowe, wymieniłem na miedziane, od pompy do każdego koła, do tego na belce tylnej, oraz wszystkie elastyczne.
Ja zamawiałem u teścia znajomej www.przewody-hamulcowe.pl (to nie jest reklama) wszystko pasowało w 100%.

X30XE->X32XE+Mantzel+K&N+Cats Out+LSD 45%
Obrazek

2012-10-06, 23:20
Początkujący

Imię: Daniel
Silnik: X14XE
KM: 90
GG: 3234221
Ja ostatnio pojechałem do mojego magika na wymianę linki od ręcznego a skończyło się na targaniu całości- klocki, tłoczki, cylinderki, sprężyny- ogólnie mówiąc wszystko łącznie z przewodami idącymi pod samochodem - dokładnie tak jak koledzy mówią- założone zostały miedziane zamienniki ale mechanik rozwijał to ze szpuli i na bieżąco sobie wyginał jak trzeba było.
Poszło się "paś" 700zł ale warto było bo jak wziąłem stary wąż do ręki i przy zgięciu do ok. 40stpni złamał się tak więc teraz jeżdżę bezpiecznie.

Pozdrawiam

2012-10-15, 22:17
700zł no to grubo... no ale cóż robota do zbyt wdzięcznych nie należy więc i skasować jak za zboże lubią ;)

ja polecam jak już to wymieniać od razy wszystkie - przynajmniej będzie spokojna głowa a tak zostanie jakiś stary którego sie nie chciało wyciągać i będzie powtórka z rozrywki za kilka miesięcy.

Mam małą zagwozdkę z tłoczkami - zapieka się lekko prawy tył - pewnie już uszczelki przegrzane... szukałem po katalogach i jest kilka różnych wymiarów.. eh chyba bez uprzedniego demontażu się nie obejdzie... czyli demontujemy mierzymy i ... znów bez auta ze 3dni......

2013-07-09, 20:29
Forumowicz

Imię: MICHAŁ
Silnik: X20DTH
KM: sto jeden
GG: 8873103
Telefon: SE
Województwo: Lubelskie
Witam.Potrzebuję wymienić prawy przewód tył sztywny.Nie chcę kupować kompletów całych.Rozumię,że jak kupie odcinek miedziany przewodu to i tak nic nie zrobię, bo nie zarobie odpowiednio końcówek tak?CZy w sklepie zarabiają na miejscu?Proszę o podpowiedzi jak jużktoś to przerabiał. :)

2013-12-02, 18:39
Zobacz profil WWW
Forumowicz

http://pwpnet.pl/

Brałem od nich, mają wszystkie odcinki zarobione wg długości.

2013-12-02, 18:58
Klubowicz

Imię: Tomasz
Silnik: X18XE1
KM: 116
GG: 8331420
Telefon: 693297525
Garaż: Astra G Navi, xenon, gwynt, poliuretan, AEZ P17, up. s10
Wg. mnie robić pojedynczo to bez sensu, wymieniasz raz wszystko, odpowietrzasz raz wszystko przy okazji wymieniając płyn hamulcowy i masz święty spokój, ja tak zrobiłem i teraz nie myślę w ogóle o tym, jak chcę hamować to hamuję i tyle, to są hamulce, więc powinny być na 1 miejscu.

X30XE->X32XE+Mantzel+K&N+Cats Out+LSD 45%
Obrazek

2013-12-03, 18:41
exodos dobrze mówi lepiej cały kpl za jednym zamachem niż ryzykować że za miesiąc będzie powtórka z rozrywki w innym miejscu.

na sztuki gotowe zakute najtaniej kupisz z tego co wiem
http://przewody-hamulcowe.pl/9-przewody ... g-dlugosci

nic nie zdziałasz jak kupisz samą rurkę - no chyba że zainwestujesz w praskę ale to ponad 200zł chyba więc nie bardzo ma sens, no chyba że robisz wymiany "zawodowo"

ja brałem komplet miedzianych
http://przewody-hamulcowe.pl/opel/496-o ... arcze.html

uważanie przyjrzyj się elastycznym - moje były strasznie skrębiałe i suma sumarum też je wymieniłem na nowe

2013-12-04, 09:42
Forumowicz

Imię: MICHAŁ
Silnik: X20DTH
KM: sto jeden
GG: 8873103
Telefon: SE
Województwo: Lubelskie
Dobra już po sprawie.Wymieniony.

2013-12-04, 13:15
Zobacz profil WWW
Klubowicz

Imię: Kuba
Silnik: X14XE
KM: seria+lpg
Województwo: Zachodniopomorskie
Garaż: aśka w czerwieni - eibach -45
nosek86 tam można wybrać różne końcówki. Jakie są potrzebne do Astry? Dokładniej chodzi mi o tył, bębny.

Sprzedam działkę

2013-12-04, 15:46
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona