Teraz jest 2017-01-17, 18:13

Centralny zamek- pytanie

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

Freeman

• Imię: Freeman
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 16
  • Województwo: Wielkopolskie

Re: Centralny zamek- pytanie

Post2016-02-22, 21:57

pawelkoz22 napisał(a):walka z zamkiem część dalsza.czekam na nowy moduł alarmu i trochę czasu aby później go zamontować,lecz dziś sprzątając w aucie(kosmetyka w środku) przy zamkniętych drzwiach nagle zapaliło mi się podświetlenie wewnątrz auta po czym samo zgasło(niczego nie dotknąłem)obawiam się że nie tylko moduł alarmu jest do wymiany lecz moze być coś jeszcze:(jest jeszcze coś co nie daje mi spokoju tj. jak rygluje drzwi (zamykam drzwi bez ich otwierania światło w środku się nie pali)zapala mi się podświetlenie.czy ktoś zetknął się z czymś takim ?

Podpinam się pod tego starego kotleta ale niestety mam ten sam problem. Tj mruganie podświetlenia wnętrza przy zamykaniu drzwi oraz czasem przy włączaniu świateł drogowych. Ktoś rozwiązał tą sprawę ?

adison420

Post2016-03-30, 14:18

Witajcie. Sorry za odkop, ale interesuje mnie temat zamka centralnego. Przestudiowałem wszystkie 35 stron i mimo podobnych pytań nie znalazłem odpowiedzi, a zapewne jest ktoś tutaj kto wie co i jak.
Posiadam biedniutką Astrę G 99r. Z wyposażenia posiada tylko zamek centralny, ale jest on na klucz, załóżmy że jest to zamek oryginalny (działa tylko na drzwi, wlew i klapa nie są pod niego podpięte). Sprawa wygląda tak, że chciałbym mieć zamek z pilota. I tutaj pojawia się pytanie. Czy jeżeli rzeczywiście mam oryginalny centralny zamek (muszę to sprawdzić a na razie brak czasu) to wystarczy, że kupię moduł komfortu od Astry razem z pilotem i podłącze to? A może sam pilot i kodowanie wystarczy? W przyszłości (nie wiem jak dalekiej, na razie brak funduszy) planuję także założenie elektrycznych szyb z możliwością domykania z pilota, a także otwierania klapy tył z pilota (wiem, że za to też moduł jest odpowiedzialny). Widziałem, że montują moduły z Omegi czy wejścia są takie same i nic nie trzeba przerabiać?
No i drugie myślę, że gorsze założenie, że jednak centralny jest nieoryginalny. Jak to sprawdzić co zrobić by podłączyć go pod moduł?

EDIT:
Jednak centralny zamek nie jest oryginalny niestety. Co najgorsze nie widzę nawet wtyczek od modułu komfortu :( . Czy wszystkie były przystosowane pod moduł? Jeżeli nie znalazłbym wtyczek to ciężko jest zamontować taki moduł? Jeżeli już zamontuje to dużo zabawy z podłączeniem nieoryginalnego centralnego pod ten moduł? Zależy mi by w przyszłości (jeżeli nic nie stanie mi na drodze) rozbudować trochę elektrykę auta. Części idzie tanio dostać tylko trochę informacji potrzeba :)

Daniel299k

Post2016-04-07, 20:57

Witam :) Nie mogę tworzyć tematów więc się podepnę, mianowicie mam problem z zamkiem centralnym w swojej astrze (rocznik 98) Mam oryginalny zamek centralny. Jakieś pół roku temu padł mi zamek w tylnych drzwiach, nic z tym nie robiłem bo mi to nie przeszkadzało ale jakiś miesiąc temu padło mi zamykanie pilotem a dokładniej gdy chce odtworzyć samochód pilotem, słychać tylko jak bagażnik się otwiera i od razu zamyka (może to być wina baterii ponieważ nie była ona od dawna wymieniana, jutro kupię nową i spr.) ale to też mi bardzo nie przeszkadza a pisze to bo może to być jakaś wskazówka. Najgorsze jest to że wraz z pilotem padł zamek centralnych gdy otwieram samochód wkładając kluczyk do drzwi kierowcy otwierają się tylko drzwi kierowcy i bagażnik inne drzwi z dnia na dzień przestały działać. Ostatnio chciałem sobie naprawić kable od głośnika w drzwiach z tyłu, wyciągnąłem wiązkę kabli które lecą do drzwi i okazało się że wszystkie trzy kabelki od centralnego zamka były po urywane, zlutowałem je a gdy po na prawie sprawdzałem czy drzwi działają, zamek centralny w tych drzwiach otworzył drzwi i znowu umarł. Gdy będę miał wolny czas zamierzam sprawdzić okablowanie w drzwiach kierowcy ale nie mam pojęcia czy to coś da. I tutaj mam pytanie co może powodować te problemy, dwie pary drzwi z dnia na dzień straciły zamek centralny( może to problem z siłownikami, ale żeby dwa naraz padły ?) Macie może jakieś pomysły? Może to coś z przewodami jest nie tak, na pewno to sprawdzę tylko potrzebuje do tego trochę czasu, a może coś innego o czym nie mam pojęcia. Słyszałem też że w samochodzie jest coś takiego jak centralka, może to coś z nią ? Jeżeli ktoś miał by pomysł co i jak proszę o pomoc :)

Hold_on1

Post2016-04-17, 00:00

Witam,
Mam pytanie a nie mogę założyć tematu (być może dlatego że jestem nowym użytkownikiem) więc podpinam się pod ten.
Przestał mi działać zamek centralny z pilota. Otwierałem wszystkie drzwi z kluczyka. Teraz gdy wsadzam kluczyk w otwór w klamce otwierają się tylko drzwi kierowcy 9pasarzera i tylne trzeba otworzyć ręcznie pociągając za cypelek). Bagażnik caly czas mam otwarty bo się nie zamyka ani nie otwiera, jakieś pomysły ?
Mam astre 00r

Marek2000

Post2016-09-04, 14:44

Halo czy ktoś tu żyje jeszcze?
Mam astre g 2007r kompletny golas, chciałbym do niego dołożyć centralny zamek, ale po przeczytaniu tematu dalej nie wiem co dokładnie powinienem skompletować.
Chodzi mi o oryginalne części...
Czy mógł by ktoś podać nazwy części, wiązek oraz schemat jak to podłączyć?

Dzięki bardzo !

kropek_85

Forumowicz

• Imię: Rafał
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • GG: 4696853
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Astra by kropek, SRI & custom by MisQ

Post2016-09-05, 12:09

Najpierw popatrz czy masz poprowadzone oryginalne wiązki. Jeżeli będą, kup centralkę z pilotem lub pilotami oraz siłowniki w drzwi. Napisales, że masz golasa więc pewnie będziesz musiał kupić grot pod obudowę pilota i dać go do wycięcia

KAMIKAADZE

Początkujący

• Imię: TomScoundrel
  • Silnik: Y20DTH
  • KM: 101
  • Województwo: Śląskie

Post2016-09-05, 14:11

Z golasa idzie przełożyć immo do kluczyka z pilotem.kluczyk się rozbiera i przekłada się immo bezproblemowo.Grota dorobisz za 25 do 30 zł na aledrogo kupisz centralki z p pilotami z rozbiórki

LG G3 i G4 taptuś

Hold_on1 napisał(a):Witam,
Mam pytanie a nie mogę założyć tematu (być może dlatego że jestem nowym użytkownikiem) więc podpinam się pod ten.
Przestał mi działać zamek centralny z pilota. Otwierałem wszystkie drzwi z kluczyka. Teraz gdy wsadzam kluczyk w otwór w klamce otwierają się tylko drzwi kierowcy 9pasarzera i tylne trzeba otworzyć ręcznie pociągając za cypelek). Bagażnik caly czas mam otwarty bo się nie zamyka ani nie otwiera, jakieś pomysły ?
Mam astre 00r

Centralka padła.spróbuj podmienić ze szrutu i wprogramować kluczyki.znajduje się pod nogami u pasażera w prawy przykole za osłoną.

LG G3 i G4 taptuś

// nie nabijamy postów tylko używamy opcji "edytuj"

// LuMpY

Marek2000

Post2016-09-06, 23:31

Jeśli kupię centralkę bez pilotów, a piloty kupie osobno to czy pójdzie je zaprogramować ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ elektryczny