Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
2.0 DTL Chip - brak lepszych osiągów 
Autor Wiadomość
Początkujący

Imię: Łukasz
Silnik: X20DTL
KM: 82+ chip
Województwo: Pomorskie
Post 2.0 DTL Chip - brak lepszych osiągów
Witam
Postanowiłem założyc nowy temat w celu dogłębnego wyjaśnienia wszystkich niejasności. Więc tak postanowiłem ożywic trochę astre i dac jej kilka gratisowych koni mechanicznych. Zostawiłem u tunera samochód, aby zajął się oprogramowaniem mojego auta. Procedura wyglądała tak, wyjęcie ECU przylutowanie podstawki w celu ingerencji oprogramowania. Po kilku godzinach wracam i dowiaduje się, że owsze udało się coś namodzic ale doładowanie turbiny pozostało w serii, bo jakby oprogramowanie tunera nie widzi czujnika MAP odpowiedzialnego za tą procedurę. Dawka paliwa podniesiona o ok. 20%, trochę więcej niż seria DTH 101km. Wypadało się przejechac i faktycznie wydawało mi się, że jest trochę lepiej w pewnym zakresie obrotów. Próba przyspieszenia 0-100km/h zdemotywowała mnie wynikiem 14,3s. Gdzie moja seria lepiej przyspieszała, stąd moje zdziwienie. Auto hamowane po sofcie na 95km i 235nm. Niestety nie hamowane w serii z braku czasu mam nadzieję poprawic ten blad i sprawdzic ile km było w serii. Jestem pewien, że trzymał serię oraz auto nie jest krajowe więc może mały bonus ale to tylko opel.
Reasumując auto po sofcie słabiej przyspiesza? Trochę lepiej z niższych obrotów z racji większego momentu. Dziś zamieszcze filmy w celu zobrazowania tejże różnicy w przyspieszeniu.

http://www.youtube.com/watch?v=oH5NKVYI6iY&feature=youtu.be

Ostatnia próba remapa, zakończona niepowodzeniem. Ale teraz już dokładnie wiem jak był robiony tu soft. A więc wlutowana podstawka, a w niej 2 chipy, które wyciągane były w celu korekty softa. Czyli za każdym razem wyjmowanie Ecu. Programowane nowe chipy zastępowały , 2 poprzednie czyli ze starym softem. Tuner zarzeka się, iż ten komputer nie ma opcji aby zapisac dane przez kabel. Jakiś dziwny program, w którym faktycznie nie można zmienic doładowania. Tak więc jest to co było ok. 95km auto dalej nie jedzie. Proponujecir mi tune-up nie ma to sensu z racji tego, że już położyłem sporo kasy i mija się to z celem. Na własną rękę spróbuje zaworkiem na zasadzie mbc zmienic doładowanie o ok. 0,2. Aktualnie sałego jest 0,8. Zdjąłem obudowę turbiny myślałem, że padne z beki opel zapomniał dac turbo do dtl ale trudno.

Ostatnio edytowano 2012-10-24, 16:33 przez lukas1_Gda, łącznie edytowano 3 razy

2012-10-16, 13:14

Polecamy Wam:

2012-10-16, 13:51
Moderator

Imię: Patryk
KM: 82
GG: 4801907
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Post Re: 2.0 DTL Chip - brak lepszych osiągów
Idź do tunera z reklamacją. Tak jak w innym temacie ci pisałem - wzrost mocy o 20% się czuje, zwłaszcza przy tak niskiej wartości KM/kg. Idź z reklamacją do tego tunera. Niech wgra ori soft i hamuje auto. Jeśli będzie się wykręcał, to trudno, nic nie wskórasz a nam podaj kto to, zrobimy mu antyreklamę.

Zanim powiesz, że czegoś nie mogłeś znaleźć na forum, albo że twój problem jest nietypowy i ja się czepiam, to najpierw zajrzyj tu: PRZECZYTAJ OBOWIĄZKOWO

2012-10-16, 13:51
Klubowicz

Imię: Artur
Silnik: Y22DTR
KM: 125
Województwo: Mazowieckie
nie wiem gdzie robiłeś, ale wielu znajomych w Gdańsku robiło auta w Tune-up, jeśli nic nie zdziałasz może podjedź do nich.

cheers,
Art

2012-10-16, 14:08
Forumowicz

Robilem wlasnie swojego sharana u Roberta w Tune up. Trzeba by bylo zgadac czy robi ople bo w sumie jakos nie pytalem oto. Fajny gość z niego. Pogadalismy sobie sporo i takie tam. Ma łeb na karku. shamowac auto zawsze mozesz u niego.

2012-10-16, 17:06
Klubowicz

Imię: Ja
KM: 97
Województwo: Podlaskie
Garaż: CZARNY TRAKTOR w wersji KOMBI
Pstry napisał(a):
Niech wgra ori soft i hamuje auto.

To samo chciałem napisać w poprzednim temacie. Pisałeś, że jest wykres, więc niech daje na papierze, że seria jest taka, a efekt jego roboty taki - z malowanym będzie łatwiej dyskutować. Niech daje na papierze, jaka właściwie robota została zrobiona. Chyba, że coś kręci (może manipulować tym wykresem wprowadzając w soft pomiarowy nieprawdziwe parametry, np. rozmiar opon, wagę, itd plus te gadki o niemożności zmiany ciśnienia doładowania są słabe).

Nie ma siły - jeśli miałeś w serii 82KM, a teraz zhamowałeś 95KM i nie ma różnicy to coś jest nie tak. Albo tuner kręci tym pomiarem, albo np. miałeś już wcześniej czipowane auto ;)

Tak czy siak powinieneś mieć wykres seria + program i wtedy można dopiero dyskutować.

2012-10-16, 19:12
Moderator

Imię: Paweł
Silnik: Y20DTH
KM: 101
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Na filmiku widać poprawę, nie powiesz chyba, że powyżej 120 tak ładnie ci przyspieszał przed chipem. Nagraj jak rozpędza się do 180km/h, będzie widać czy jest różnica czy nie.
Kiedyś porównywałem X20DTL i Y20DTH i przy przyspieszaniu do 100 km/h wcale nie ma takiej różnicy jak by mogły sugerować dane techniczne, dopiero powyżej 120km/h widać jaką przewagę ma Y20DTH.
Uważam, że u ciebie z tym chipem jest wszystko dobrze, tylko za dużo sobie wyobrażałeś jak to będzie po nim.

2012-10-21, 11:19
Początkujący

Imię: Łukasz
KM: 82+ chip
Województwo: Pomorskie
100 + bylo lekko z gorki dlatego lepiej przyspieszal.

2012-10-21, 12:33
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ]