Teraz jest 2017-01-17, 16:05

Klimatyzacja działa tylko na pierwszym biegu

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

olsonkofolson

Początkujący

• Imię: Patryk
  • Silnik: X16SZR
  • KM: 75
  • Województwo: Podkarpackie

Klimatyzacja działa tylko na pierwszym biegu

Post2016-08-18, 11:11

Hej, przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje kłopoty. Zacznę od opisania problemu. Mianowicie klimatyzacja załącza się na pozycji "0" (sam wiatraczek) i na "1". Chłodzi bardzo dobrze. Miesiąc temu była nabita odgrzybiona, jest szczelna itd itd. 100% sprawna na pierwszym biegu. Gdy przełączam na "2", "3" i "4" od razu się wyłącza, tj. i lampka na przycisku i sama sprężarka. Jakiś miesiąc temu działała jeszcze na "4" biegu i jakimś cudem czasami zrzucało się na "2" i kontynuowała dalej swoją pracę. Teraz tak jak napisałem wyżej działa tylko na 1 biegu. Macie jakieś pomysły co może być z nią nie tak? Coś pewnie psuje się stopniowo, zapycha lub coś w tym stylu. Dziękuje ślicznie za odpowiedzi, czas mnie nagli bo za 2 tygodnie wyjeżdżam asterką za granicę i chciałem aby klima była sprawna :(

EDIT: Dodam jeszcze o ile to istotne, że jakiś miesiąc temu było wymieniane sprzęgło w sprężarce i wtedy został wykonany również pełen serwis klimy. Zostały wymienione również czujnik klimy(nowy, zamiennik za ok. 30zł), sterownik klimy (taka sama wersja klimy i motoru). Panel klimy w środku w aucie podmieniłem na kolegi i dalej działało nieprawidłowo (tylko na "1" biegu) więc z powrotem zainstalowałem swój, stary.

Powrót do Klimatyzacja