Teraz jest 2017-01-17, 07:51

Astra Bertone a zwykła Astra G - jakie różnice pod maską?

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

tetris535

• Imię: Paweł
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Mazowieckie

Astra Bertone a zwykła Astra G - jakie różnice pod maską?

Post2011-10-04, 09:41

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czym różni się wersja Astry II Bertone od jej zwykłej cywilnej wersji? Wiadomo - różnice wizualne widać i domyślam się, że będą lekkie problemy z dostępnością części blacharskich, a jak wygląda kwestia części mechanicznych? Czy wszystkie części ze zwykłej astry pasują do wersji Bertone? Myślę nad silnikiem 1.8, ew 2.2 dti.

PiotrPP

Klubowicz

• Imię: Piotr
  • Silnik: Y22DTR

Re: Astra Bertone a zwykła Astra G - jakie różnice pod maską?

Post2011-10-04, 10:39

Chyba jedyną różnicą jest tabliczka z napisem BERTONE na przednim pasie. Poza tym to wszystko to samo. W mojej qpetce mam diesla i nie ma żadnych problemów- wręcz przeciwnie, mało pali i jest bezawaryjny.

tetris535

Post2011-10-04, 16:14

Czyli jesteś pewny, że wszystkie części pasują ze zwykłej Astry II ?
Bo przymierzam się do kupna, ale słyszałem różne opinie.. Jedni mówią, że nic się te wersje mechanicznie nie różnią, a np w warsztacie w którym ostatnio byłem rzucając ten temat dwóch mechaników było pewnych i zgodnych, że utrzymanie astry bertone jest o wiele droższe niż zwykłej Astry II, mówili, że części są 2-3 razy droższe..

zwa_czarny

Forumowicz

• Imię: łukasz
  • Silnik: X18XE1
  • KM: 116
  • GG: 6572476
  • Województwo: Zachodniopomorskie
  • Garaż: Bertka by Czarny

Post2011-10-04, 16:18

tetris535 napisał(a):Czyli jesteś pewny, że wszystkie części pasują ze zwykłej Astry II ?
Bo przymierzam się do kupna, ale słyszałem różne opinie.. Jedni mówią, że nic się te wersje mechanicznie nie różnią, a np w warsztacie w którym ostatnio byłem rzucając ten temat dwóch mechaników było pewnych i zgodnych, że utrzymanie astry bertone jest o wiele droższe niż zwykłej Astry II, mówili, że części są 2-3 razy droższe..

ja swoja bertonke kupiłem w czerwcu tego roku , odrazu wymieniłem rozrząd z pompa wody , filtry , płyny , oleje i wynioslo mnie to ok 1200zł wraz z robocizna i zamiawanymi czesciami przez warsztat. ostatnio wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe TRW przod i tył i zapłaciłem za nie ok 600 zł. mozesz sobie teraz porownac koszty utrzymania samochodu

ryba1

Firma

• Imię: Krzysiek
  • Silnik: Z20LET
  • KM: 330-480NM,ZA-200KM
  • GG: 11368882
  • Telefon: Microsoft 640
  • Województwo: Śląskie
  • Garaż: Mój garaż

Post2011-10-04, 16:21

to zależy jakie części?blacharskie może i tak a reszta to to samo co w zwykłej astrze.ach ci mechanicy gawędziarze

PiotrPP

Klubowicz

• Imię: Piotr
  • Silnik: Y22DTR

Post2011-10-04, 17:28

Tych "innych" części blacharskich to nie ma zbyt wiele: zderzaki, drzwi, klapa tylna i tyle. Poza tym w katalogach części nawet nie ma najczęściej opisu "coupe" jest tylko Astra, silnik, itd.

tetris535

Post2011-10-05, 13:31

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Czyli jednym zdaniem utrzymanie Astry Bertone nie będzie się różniło od utrzymania zwykłej Astry II ? (pomijając ew. naprawę blacharską po kolizji ;))

Jeśli ma ktoś coś jeszcze do dodania w tym temacie to proszę pisać, wszelkie informacje, wskazówki mile widziane :)

DarekG

Forumowicz

• Imię: Darek
  • GG: Posiadam
  • Telefon: Galaxy S3 Mini
  • Województwo: Łódzkie

Post2011-10-05, 13:57

Ci mechanicy bzdury gadają. Wcale nie są droższe części do Coupe niż do zwykłej Astry. Różnice polegają tylko drobne w zawieszeniu, inna jest tylna klapa bagażnika i drzwi, no i błotniki tylne które są rożne w każdej wersji. Reszta jest taka sama jak w pozostałych wersjach nadwoziowych. Natomiast co może być jeszcze drogie niż w innych odmianach to w Cabrio dach z siłownikami.
Następna strona

Powrót do Ogólne pytania