Teraz jest 2017-01-17, 03:43

pasek rozrządu rozrząd wymiana paska rozrządu

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

onikage7

Forumowicz

• Imię: Krystian
  • Silnik: Z18XE
  • KM: 125
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Midnight Black Astra

Re: pasek rozrządu rozrząd wymiana paska rozrządu

Post2016-11-09, 11:02

Wesol ja rozumiem, że opel tyle zaleca i trzeba się tego trzymać. Ja się nie trzymam, ale z dwojga złego to lepiej mniej niż więcej. Zdaje sobie też z tego sprawę, że jak ma coś pierdyknąć to nawet nie wiem jak bardzo bym sprawdzał to i tak wszystkiego nie przewidzę. I częstsze wymiany niewiele zmienią.

Po prostu ma do tego inne podejście. Wychodzę z założenia, że teraz wszystko jest gówniane i się szybciej psuje/niszczy/zużywa. Jak oni 20 lat temu astrę projektowali to nie mogli wiedzieć, że takich smutnych czasów doczekamy ;). Poza tym 60 tys. to nie jest przecież aż tak mało, jakbym co 10 wymieniał to już gorzej by było ;).

Poza tym ja nie twierdzę, że wymiana co 60 zamiast 90 to dobry pomysł/rozwiązanie. Po prostu ja tak robię i raczej nikomu nie mam zamiaru wmawiać, że tak trzeba. Nie mam też na poparcie tego żadnym sensownych argumentów oprócz mojej teorii, że teraz wszystko robią dużo gorszej jakości jak 15 lat temu. Ale to już inna bajka.

Nie jestem też w stanie sam ocenić prawidłowo, czy jak rozrząd ma 60 tys. to jeszcze 30 przelata czy nie. Jakbym miał pewność to na pewno bym nie wymienił, ale gwarancji przecież nikt nie da, nawet najlepszy mechanik.

Astrą jeżdżę już prawie 8 lat, zrobiłem jakieś 160 tys. i do tej pory (odpukać) nie miałem jeszcze takiej awarii, żebym ją musiała na lawetę pakować i mam nadzieję, że tak pozostanie (raz było blisko bo płyn chłodniczy mi zwiewał podczas jazdy ;)). A na to co podaje producent w książce biorą jeszcze małą poprawkę i tyle. Biorę też poprawkę na to, że teraz wszędzie jest pełno dziadostwa, barachła i innego złomu więc dmucham na zimne ;).

wesol

Forumowicz

Re: pasek rozrządu rozrząd wymiana paska rozrządu

Post2016-11-09, 17:55

zgadza sie ale wolalbym publicznie nie mowic ze w jakims tam silnku wymienia sie co 60 tys bo robi sie zamet. Skoro producent podaje ze wymienia sie co 120 tys czy 150 tys to tak bym wolal tyle podawac. Pracujac w aso nauczylem sie ze robimy tak jak pdaje producent- zadnych swoich wymyslow. Ja znowu mam swoja inna teorie na rozrzady. Tka jak wiele razy wspominalem- wymieniam zazwyczaj same paski a rolki przesmarowuje. No chyba ze sa juz w agonii to je wymieniam.
Ale ni pisze ze tak nalezy robic czy tez nie namawiam. Wiem jedno- wszelkie lozyska siadaja z braku smarowania a nie od tego ze ganialy iles tam motogodzin.
Poprzednia strona

Powrót do Ogólne pytania