Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej X17DTL 
Autor Wiadomość
Początkujący

Imię: Maciek
Silnik: X17DTL
KM: 68
Województwo: Mazowieckie
Post Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej X17DTL
Witam wszystkich Astrowiczów!Mam dość poważny problem,zacznę od początku!
Otóż moja asia zaczęła sobie od tak gasnąć,po rozgrzaniu silnik podczas jazdy się wyłączał no i check-diagnoza(4 razy) błąd P1631 czyli sterownik pompy.Postanowiłem oddać do naprawy sterownik,lecz pan z pewnej firmy(która naprawia sterowniki)stwierdził,że sterownik jest tak spalony że nie da sie naprawić i zaprop.mi używany za 800 zł lub całą pompę z naprawionym sterownikiem(1 rok gwarancji) za 1000 zł.Wziąłem pompę,mechanik mi ją wstawił i za nic nie chce odpalić.Podobno ta pompa posiada immo i trzeba ją "zgrać"z kompem samochodu ale nie wiem czy to prawda!
Proszę szanownych kolegów astrowiczów o porady co robić? bo jak narazie wszyscy golą mnie tylko z kasy a autko stoi już 2 tygodnie!Pozdrawiam
P.S sorki jeśli takowy temat isnieje juz na forum ale szukałem i nic podobnego nie znalazłem

2011-06-19, 20:37

Polecamy Wam:

2011-06-19, 21:57
Klubowicz

Imię: Łukasz
Silnik: X25XE
KM: było 68 jest 2xx
GG: 8366216
Województwo: Podlaskie
Garaż: Astra v6 MSD Łukasza
Post Re: Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej X17DTL
z ta pompa immo niema nic wspólnego wkładając pompę trzeba zalać ja paliwem i dobrze ustawić jeżeli pompa jest dobra to powinien odpalić

2011-06-19, 21:57
Forumowicz

Imię: Paweł
Silnik: --- wybierz ---
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Łukasz napisał(a):
z ta pompa immo niema nic wspólnego wkładając pompę trzeba zalać ja paliwem i dobrze ustawić jeżeli pompa jest dobra to powinien odpalić

masz rację :ok: , problem polega na tym że "pan zenek" w garażu ci pompy nie skalibruje, tylko profesjonalna firma ze "stołem" :kwasny:

Obrazek

Scenic I ph II powered by pablo

2011-06-19, 22:26
Forumowicz

Imię: Mateusz
Silnik: Z18XE
KM: 125
GG: 1159610
Telefon: 663684651
Województwo: Małopolskie
Garaż: Magmarot Bertone by Mati8867
Jeżeli pompa faktycznie jest sprawna to w pierwszej kolejności należy sprawdzić ustawienie rozrządu. Niestety w X17DTL nie każdy mechanik jest w stanie poprawnie ustawić rozrząd - niestety. :[
W każdym bądź razie pompa po profesjonalnej regeneracji, poprawnie ustawiona na rozrządzie i zalana paliwem musi zagadać bez żadnego programowania.

2011-06-19, 23:03
Początkujący

Czyli rozumiem że jeśli pompa jest sprawna(nawet od innego auta)to nic nie trzeba robić(programować)tylko odpowietrzyć,ustawić odpowiednio rozrząd i powinna zapalić?Mechanik twierdzi,że pompa ciągnie sobie ropkę ale nie podaje na wtryski

2011-06-21, 07:42
Moderator

Imię: Ja
Silnik: X20XER
KM: 160
Województwo: Śląskie
Garaż: Czarna perełka - OPC 1399
Hmm z tego co pamiętam to Zgaduj mi mówił że po wymianie pompy trzeba że tak powiem "zalogować" do kompa.

2011-06-21, 07:50
Początkujący

Witaj Minos!Też tak słyszałem,w astrach z 2 litrowym silnikiem podobno nie ma immo w pompach ale w 1.7 są!Mój kolega wymieniał w vectrze dth i nic nie programował!Mi jakiś gość próbował i stwierdził że mu się udało ale nadal nie odpala na dodatek rozrusznik padł :zalamany: ehhh...
Może ktoś coś jeszcze wie na ten temat?
Dodam że pompa raczej jest sprawna bo po co gość by mi sprzedał wadliwą i dał mi na nią rok gwarancji :zdziwko:
Witam,nikt się więcej nie wypowie na ten temat :( ??

2011-06-21, 08:41
Forumowicz

Na pompie niema immo w zadnym oplu! To po pierwsze i niewazne czy to 1.7 oplowski czy isuzu czy nawet 2.0 czy 2.2.
Co do ustawienia to jest ustawienie na rozrzadzie i tu raczej nie powinno byc bledu ale tez jest ustawienie wstepne pompy ktore to wykonuje serwis boscha. Ruszenie pompy dla zwyklego smiertelnika( garazowca) wiaze sie z tym ze juz jej nie ustawi sam w domu garaz, warsztatcie bez sprzetu dosc drogiego. Mimo wszystko przed reklamacja ja bym odpowietrzył jeszcze raz caly uklad paliwowy odciagajac paliwo powrotem. Pompa musi byc bez powietrza tak jak i filtr itd. Sprawdz jeszcze wezyki przykrecane do pompy bo da rade w tym silniku je zamontowac odwrotnie. Mialem taki przypadek i silnik nie chcial palć. Sprawdz te dwie rzeczy zanim oddasz pompe.

2011-06-27, 06:22
Klubowicz

Imię: Łukasz
Silnik: X25XE
KM: było 68 jest 2xx
GG: 8366216
Województwo: Podlaskie
Garaż: Astra v6 MSD Łukasza
wesol napisał(a):
Na pompie niema immo w zadnym oplu! To po pierwsze i niewazne czy to 1.7 oplowski czy isuzu czy nawet 2.0 czy 2.2.
Co do ustawienia to jest ustawienie na rozrzadzie i tu raczej nie powinno byc bledu ale tez jest ustawienie wstepne pompy ktore to wykonuje serwis boscha. Ruszenie pompy dla zwyklego smiertelnika( garazowca) wiaze sie z tym ze juz jej nie ustawi sam w domu garaz, warsztatcie bez sprzetu dosc drogiego. Mimo wszystko przed reklamacja ja bym odpowietrzył jeszcze raz caly uklad paliwowy odciagajac paliwo powrotem. Pompa musi byc bez powietrza tak jak i filtr itd. Sprawdz jeszcze wezyki przykrecane do pompy bo da rade w tym silniku je zamontowac odwrotnie. Mialem taki przypadek i silnik nie chcial palć. Sprawdz te dwie rzeczy zanim oddasz pompe.

zgadza się najważniejsze jest dobre odpowietrzenie pompy i nie radze za bardzo krecić rozrusznikiem jak nie chce odpalić bo można rozwalić pompę

2011-06-27, 21:40
Początkujący

Witam!Co do odpowietrzenia układu paliwowego jak i pompy to wszystko było sprawdzane powrotem i było ok!
Co do tzw.kalibracji pompy "drogim sprzętem" to była zrobiona po odpowietrzeniu(koszt 250zl)
Mechanik próbował wszystkiego(mówi że to nie pierwsza pompa którą zakładał w takim silniku)i jesli jest sprawna mechanicznie pompa i dobrze ustawiony rozrząd(on właśnie wymieniał i ustawiał mi rozrząd w tej Asi rok temu,w Asi f też zresztą) to puści ropę na wtryski a jeśli sterownik jest sprawny to zapali!
Dziś pompa poszła z powrotem do pana który mi ją sprzedał(prawdopodobnie zatarta),a do mnie jedzie druga-ciekawe w jakim stanie???????Dam znać jak się ta przygoda skończy
Może ktoś coś podpowie,jakieś porady???Chętnie skorzystam :ok:
Mechanik jest zaufany,wszystkie auta zawsze naprawiał mi on!
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

2011-06-28, 22:04
Forumowicz

Imię: Pawel
Silnik: X20DTL
KM: 82
Województwo: Świętokrzyskie
mialem podobny problem u siebie, regeneracja pompy (ceny wole nie pamietac) wyslali ja do serwisu boscha, wrocilem do domu zostawilem w garazu rano zapalil i zgasl jak sie okazalo peknieta byla jakas uszczelka i ssal sobie powietrze, nie chce sklamac ale to chyba byla uszczelka z pod glowicy takie male w rozmiarze 5 groszy :) 4 sztuki o ile dobrze pamietam wiec moze tu lezy problem

2011-06-28, 22:13
Forumowicz

Imię: Mateusz
Silnik: Z18XE
KM: 125
GG: 1159610
Telefon: 663684651
Województwo: Małopolskie
Garaż: Magmarot Bertone by Mati8867
Jeżeli pompa ma na sobie tylko swój własny sterownik to wiadome, tylko ustawienie na rozrządzie i jak jest profesjonalnie zregenerowana to powinna zagadać, ale jeżeli oddajemy sterownik PSG16 (dwu wtyczkowy, zintegrowany sterownik pompy oraz silnika) to po naprawie lub wymianie sterownika nie trzeba go ponownie zgrać z pojazdem np. ze sterownikiem immobilisera ?
Samej pompy podobno się nie regeneruje, bo po prostu nikt oprócz jednej firmy w Czechach nie ma do tego narzędzi, ale sterowniki są z powodzeniem naprawiane, jak to jest później ze zgraniem takiego regenerowanego sterownika z samochodem.
W Vectrze C trzeba taki sterownik zaprogramować z CAN-em pojazdu, a jak to jest w Astrze ?

2011-06-28, 22:43
Forumowicz

Imię: wiktor
Silnik: X16SZR
Województwo: Podkarpackie
Cytuj:
Co do tzw.kalibracji pompy "drogim sprzętem" to była zrobiona po odpowietrzeniu(koszt 250zl)

Co to za drogi sprzęt bo jestem ciekawy? I co dokładnie tym sprzętem było robione bo o żadnej takiej procedurze nie słyszałem tym bardziej że pompa z tego co rozumię jest już założona w astrze.
Cytuj:
Dziś pompa poszła z powrotem do pana który mi ją sprzedał(prawdopodobnie zatarta),a do mnie jedzie druga-ciekawe w jakim stanie???????

może jednak nie była odpowietrzona właściwie i dlatego się zatarła?

2011-06-29, 19:05
Początkujący

Nie wiem co to za sprzęt ale pompę skalibrował(jeździła na lawecie na jakiś komp.),a co do zatarcia to nie sądzę żeby zrobił to mechanik podczas odpowietrzania,zresztą jeśli powrotem szła ropa bez powietrza to niby w jaki sposób miała się zatrzeć/skoro silnik nie pracował :szok:
Po prostu zatarty był w niej tłok skoro nie puściła nawet kropli na wtryski

2011-06-29, 21:20
Forumowicz

mrOOk napisał(a):
Nie wiem co to za sprzęt ale pompę skalibrował(jeździła na lawecie na jakiś komp.),a co do zatarcia to nie sądzę żeby zrobił to mechanik podczas odpowietrzania,zresztą jeśli powrotem szła ropa bez powietrza to niby w jaki sposób miała się zatrzeć/skoro silnik nie pracował :szok:
Po prostu zatarty był w niej tłok skoro nie puściła nawet kropli na wtryski

I widzisz kolego wydaje mi sie ze tu padly pewne niescislosci. Pompa ta jest jak dobrze pamietam pompa promieniowa-tlok sie nie zatrze. Do tego wszystkiego nie rozumiem jakiej niby kalibracji dokonywal ten mily mechanik ale niczego takiego sie nie robi chocby nawet pompa byla nowa prosto z fabryki boscha. Zaklada sie pompe, rozrzad, odpowietrza i koniec roboty. Odpowietrzalem takie pompy po regeneracji i sporo nakrecilem rozrusznikiem i nic jej nie było. Tak wiec to tego jakiegos zekomego spalenia to naprawde jest daleko.

2011-06-30, 22:31
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona