Astra G Club Polska on Facebook

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Zawór EGR 
Autor Wiadomość
Początkujący

Imię: Sebastian
Silnik: X18XE1
KM: 116
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Post Zawór EGR
Witam
Mam taki zawór EGR
Obrazek
Obrazek

I mam takie pytanko.Jak on pracuje.Ten czarny dzyndzel wychodzi czy się go wciska.
jak to się czyści panowie?
Drugie pytanie.Czy jeżeli ten zawór jest niedziałający,to może mieć wpływ na sondę Lambda?
Jakie są w ogóle objawy,jak ten zawór jest niesprawny?

Bardzo proszę,pomóżcie,poradźcie

2013-07-02, 18:25

Polecamy Wam:

2013-07-02, 19:52
Forumowicz

Imię: Maciek
Silnik: X20DTL
KM: 82
Województwo: Małopolskie
Garaż: Astra G 2.0 DTL by LuMpY
Post Re: Zawór EGR
widać mało w życiu widziałem bo pierwszy raz widzę taki zawór z astry g :)

a do tematu - z definicji EGR to zawór recyrkulacji spalin, z tego co wiem (jeśli źle to poprawić) to reguluje ile spalin ma wrócić znów do komory spalania a ile zostać "wydalone" na zewnątrz, coś się rozchodzi o emisję spalin czy coś takiego...

objawy niedziałającego zaworu to:
- CHECK
- zmulony silnik
- czasem auto kopci (ja tak miałem u siebie przez kilka dni)
- większe spalanie
- silnik może przejść w tryb awaryjny i wyłączyć turbo

jak pracuje? zależy od wersji, albo na podciśnienie albo jako elektrozawór dostając sygnał do działania, ale sprawny zdemontowany zawór powinien mieć ten grzybek wysunięty z "całości"...

tyle mogę Ci pomóc w oparciu o mój silnik DTL ale widzę że ty masz PB więc jest pewnie trochę inaczej dlatego tyle mogę poradzić z mojej strony...

2013-07-02, 19:52
Początkujący

Czyli ten grzybek powinien być wysunięty?
To rozumiem,że jest zapieczony,więc jak go odblokować.

2013-07-02, 20:13
Forumowicz

Imię: Łukasz
KM: 115
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Luksusowa Coupe'ta Łukasza :D
Kolego ja mam ten sam silnik i zawór. Zawór ten w takiej pozycji ma juz wysunięty grzybek i on się chowa podczas pracy. Ręcznie niczym go nie wciśniesz, nawet młotkiem. Na sondę raczej nie ma wpływu.

Jeśli chodzi o awarie, to cały pic w tym, że nie zawsze wyświetla check. Jak jest rozwalony potencjometr, to np mi niedawno nie wywalało błędów a samochód szarpał w zakresie 1000-2000 obrotów i nie dało sie ruszyć czasami. Po prostu EGR dawał jakies złe sygnały do kompa a ten nie wiedział jak ma ustwic spalanie i szarpało. Głównym objawem jest szarpanie silnika w różnych momentach czy też na różnych obrotach. Jak masz jakies podejrzenia co do niego to możesz wyjąć wtyczkę i jeździć na CHECKu, w każym razie EGR nie będzie brał udziału w pracy silnika i zobaczysz czy on cos złegorobi..

2013-07-02, 22:09
Forumowicz

rzybek normalnie jest zamkniety bo go ciagnie sprezyna i zwor jest zablokowany i nie przpeuszcza spalin. Podanie napiecia na wtyczke
( odpowiednie piny) powoduje wyciuniecie grzybka czyli otwarcie egda i przeplyw spalin.

2013-07-03, 06:37
Początkujący

Czyli on teraz jak jest na zdjęciu,to jest w dobrej pozycji,tak?

2013-07-03, 07:29
Forumowicz

Imię: Jacek
Silnik: X16SZR
KM: 75
GG: 9668535
Telefon: komórkowy
Województwo: Śląskie
Garaż: Jasna - większy comeback.
Na zdjęciu jest w pozycji zamkniętej, czyli jakby nie było prawidłowej dla odłączonego EGR-a ;] Swoją drogą strasznie masz pognitą powierzchnię przylegania tego EGR-a, ogarnij temat uszczelki (miękka metalowa uszczelka).

2013-07-03, 07:49
Forumowicz

Imię: nidek
Silnik: Z16SE
KM: 84
Telefon: Lumia 710
Województwo: Małopolskie
lukas800900 napisał(a):
Kolego ja mam ten sam silnik i zawór. Zawór ten w takiej pozycji ma juz wysunięty grzybek i on się chowa podczas pracy. Ręcznie niczym go nie wciśniesz, nawet młotkiem. Na sondę raczej nie ma wpływu.

Jeśli chodzi o awarie, to cały pic w tym, że nie zawsze wyświetla check. Jak jest rozwalony potencjometr, to np mi niedawno nie wywalało błędów a samochód szarpał w zakresie 1000-2000 obrotów i nie dało sie ruszyć czasami. Po prostu EGR dawał jakies złe sygnały do kompa a ten nie wiedział jak ma ustwic spalanie i szarpało. Głównym objawem jest szarpanie silnika w różnych momentach czy też na różnych obrotach. Jak masz jakies podejrzenia co do niego to możesz wyjąć wtyczkę i jeździć na CHECKu, w każym razie EGR nie będzie brał udziału w pracy silnika i zobaczysz czy on cos złegorobi..

witam.lukas@ mam podobne objawy co piszesz?teraz pytanie jest możliwość na 100% sprawdzenia czy EGR jest zepsuty,np;diagnostyka komputerowa? dzisiaj zaraz po pracy odpinam wtyczkę, i sprawdze czy silnik inaczej pracuje.pozdr

2013-07-03, 08:54
Początkujący

Ja właśnie tak zrobiłem.
Wyjąłem wtyczkę.Zapalił się Check i efektu poprawy nie ma,więc podłączyłem z powrotem.
Oczewiście u ciebie może być to.Musisz sprawdzić u siebie.Masz inny silnik,niż my.

2013-07-03, 10:08
Forumowicz

Imię: Łukasz
Województwo: Mazowieckie
Garaż: Luksusowa Coupe'ta Łukasza :D
Ja na 100% sprawdziłem odpinając EGR. Odpiąłem chodził normalnie, podpiąłem- szarpał. Jak zrobisz tak ze dwa razy to jesteś na 10000% pewny. Tylko nie rób tego prz włączonym silniku.

2013-07-03, 14:41

Imię: endriu
Silnik: X16XEL
KM: 100
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Astra 2 z 1999r,silnik 1,6 benzyna (Z16XE-100 KM)H.Witam ,moj problem to:saomchod szarpie tylko na gazie (miedzy 2-3 biegiem),ponadto jest bardzo powolny, meczy sie przy podjezdzie pod gore.Do tej pory wymienilem swiece,filtry paliwa oraz gazu,wczoraj wyczyscilem zawor erg u mechanika.Zaznaczam ,ze ani teraz i wczesniej nie zapalal mi sie check.Komputer po wyczyszczeniu nic nie pokazuje. Prosze o rady co dalej....?

Ostatnio edytowano 2013-07-16, 08:25 przez endriu651, łącznie edytowano 1 raz

2013-07-16, 07:54
Forumowicz

endriu651 napisał(a):
Astra 2 z 1999r,silnik 1,6 benzyna H.Witam ,moj problem to:saomchod szarpie tylko na gazie (miedzy 2-3 biegiem),ponadto jest bardzo powolny, meczy sie przy podjezdzie pod gore.Do tej pory wymienilem swiece,filtry paliwa oraz gazu,wczoraj wyczyscilem zawor erg u mechanika.Zaznaczam ,ze ani teraz i wczesniej nie zapalal mi sie check.Komputer po wyczyszczeniu nic nie pokazuje. Prosze o rady co dalej....?

Pierwsza rzecz - uzupełnij profil. Bez wiedzy o tym jaki masz silnik to możemy co najwyżej wróżyć z kryształowej kuli. Pytanie podstawowe - byłeś u dobrego gaziarza coś podstroić?
Trzecia sprawa - to raczej zły temat na Twój problem.

2013-07-16, 08:10

Imię: endriu
Silnik: X16XEL
KM: 100
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Czy dobry mechanik to nie wiem.,,to raczej zły temat na Twój problem'',zaczolem czytac o problemie z zaworem erg wiec sie podlaczylem.W takim razie ,gdzie powinnienem umiescic swoj post?

2013-07-16, 08:33
Forumowicz

Jest cały dział poświęcony problemom technicznym z silnikami zasilanymi LPG:
viewforum.php?f=107

2013-07-16, 08:57

Imię: Tomek
Województwo: Wielkopolskie
Witam Kolegów,

jakiś czas temu miałe problem z EGR, dodam że Astra z LPG. Kilka objawów które u mnie były x18xe1:
- kontrolka Check (żółta z piorunem)
- szarpanie i przygasanie na wolnych obrotach
- zapach spalin w komorze silnika ( po prawej stronie mniej więcej przy bagnecie poziomu oleju)

Postanowiłem zaślepić EGR:
- kontrolka zniknęła
- nie szarpie
- brak zapachu spalin w komorze silnika
Sprawe rozwiązała uszczelka w kształcie oryginalnej, ale bez wycięć kupiona na allegro. To miał być tylko eksperyment z tą uszczelką, czy te objawy to EGR, pomogło więc tak zostało, ale i tak kupie nowy zawór :)

Pozdrawiam

2013-08-16, 14:30
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona