Teraz jest 2017-01-17, 16:04

HID xenon - montaż

Moderatorzy: Michau, Pstry, Marcin, Binio

• Autor
  • Wiadomość

chudy_wsh

HID xenon - montaż

Post2009-06-02, 14:32

Witam. Kupiłem zestaw xenonów HID do mojej Astry:

Obrazek
Obrazek

I nie mam pojęcia jak trzeba zamontować żarówkę. Oryginalnie jest kostka przekręcana do lampy. Z tego co się orientuję to trzeba wypiąć oryginalną żarówkę i do kostki wpiąć zasilanie do przetwornic.

Obrazek
Obrazek

I zastanawiam się jak przymocować żarniki. Czy mają być zamocowane na ta gumkę pod żarnikiem i włożone w dziurę w lampie ?? Próbowałem tak ale żarówka nie trzyma się stabilnie bo wystają kable zasilające.

Obrazek
Obrazek

I pytanie dla osób które zakładały takie zestawy: czy można to zrobić nie ściągając lampy ??

Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc i przepraszam za takie pytanie, być może dla niektórych dziecinne ale ja naprawdę nie mam pojęcia ;).

prymak

Forumowicz

• Imię: Maniek
  • Silnik: X14XE
  • GG: 2628150
  • Województwo: Podlaskie

Post2009-06-02, 15:28

Ja rozwaliłem te plastiki trzymające żarówkę h7 i włożyłem palnik i zalepiłem silikonem i wkręciłem normalnie w gniazdo lampy.Nie wiem jak u Ciebie ale ja musiałem podłączać HIDy przez przekaźnik bo jak dałem do orginalnych wtyczek to nie zadziałało.

pablo

Forumowicz

• Imię: Paweł
  • Silnik: --- wybierz ---
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2009-06-02, 19:15

chudy_wsh kup sobie drugi komplet adapterów do żarówek, pierwszy musisz wozić na wypadek spotkania z miśkami, z adaptera wycinasz zbędny plastik. Dzięki temu zostaje ci tylko pierścień który będzie trzymał żarnik w lampie. Ja uszczelniłem pierścień sylikonem. Nie dostaje się wilgoć i żarnik idealnie trzyma się w lampie. Nie dawałem żadnych przekaźników, wszystko działało od razu. Po założeniu koniecznie musisz ustawić światła, najlepiej pojedź do kogoś kto ma o tym pojęcie i sprzęt. Ustawianie na ścianie od garażu odpada :dobani:

Pidu

Ekspert

• Imię: Piotr
  • Województwo: Zachodniopomorskie

Post2009-06-02, 19:35

chudy_wsh, mam cichą nadzieję, że Twój zestaw ma palniki H7R z przesłoną...........

darek1947

VIP

• Imię: Darek
  • Silnik: Z22SE
  • KM: 160
  • GG: 3079965
  • Telefon: samsung solid
  • Województwo: Mazowieckie
  • Garaż: Paskuda dziadka darka

Post2009-06-02, 19:40

chudy_wsh, Tylko z tymi swiatelkami nie wybierz sie do sasiadow, mieszkasz blisko granicy wiec niemiecka laweta bedzie mniej kosztowac

adamisku

Post2009-06-20, 14:30

mialem ten sam problem z zamontowaniem HID do lamp i znalazlem fajne ADAPTERY ADAPTORY MOCOWANIA do H7 na zarnik xenon - kosztuja okolo 10zl za sztuke - nie daj sie nabrac ze kosztuja wiecej bo sa aukcje rowniez po 28zl - odradzam. To jest taka blaszka w ktora wklada sie zrowke typu xenon i hejka. A jak Cie miski zlapia to jest takie prawo ze jesli masz cos nie tak to mozesz to na miejscu wymienic bez konsekwencji (to jest tak jakbys mial przepalona zarowke - tez mozesz przy miskach zmienic). Najwazniejsze to miec przy sobie komplet zwyklych H& i w razie draki mowisz "ok juz zmieniam" i z glowy - polecam

pablo

Forumowicz

• Imię: Paweł
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Post2009-06-20, 15:00

adamisku napisał(a):To jest taka blaszka w ktora wklada sie zrowke typu xenon i hejka
mi odradził zakup tych blaszek koleś, który je sprzedawał :zdziwko: mówił że to średnio się sprawdza w naszych reflektorach :zdegustowany:

adamisku

Post2009-06-20, 16:27

To jeszcze sa takie plastikowe adaptery - kosztuja co prawda 39 za sztuke i pasuja jeszcze bardzie - powiuedz czemu te blaszki sa nie za bardzo bo jestem wlsnie przed zakupem czegos co by sie sprawdzilo.
Następna strona

Powrót do Układ elektryczny